MSH Maqedoni: Pacientë i vdekur nga Struga nuk ka pasur 22 vjet, por 72

Maqedonia

MSH Maqedoni: Pacientë i vdekur nga Struga nuk ka pasur 22 vjet, por 72

Më: 29 mars 2021 Në ora: 19:19
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se pacienti i cili ishte regjistruar si i vdekur me moshë 22 vjet, është 72 vjeçar nga Struga.

“Pacienti nga Struga ka pasur 72 vjet dhe jo 22 vjet”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Ata shtojnë se në raportin e fundit të rasteve të reja k pasur gabim të paqëllimshëm.

Ndryshe, sot u regjistruar 303 raste të reja dhe 41 pacientë të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat