Zekiri: Turp, si mundet që shoqata e mjekëve nuk ndau mirënjohje për Dr. Ilirin

Maqedonia

Zekiri: Turp, si mundet që shoqata e mjekëve nuk ndau mirënjohje për Dr. Ilirin

Më: 11 prill 2021 Në ora: 23:17
Zekiri: Turp, si mundet që shoqata e mjekëve nuk ndau mirënjohje për Dr. Ilirin

Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë, Muhamed Zekiri, ka shkruar në Facebook se është turp që Shoqata e Mjekëve të Maqedonisë nuk ndau mirënjohje për disa mjekëve të cilët ishin plotësisht të përkushtuar në luftën kundër koronavirusit, përfshirë Dr. Ilir Demiri.

“Shoqata Mjekësore e Maqedonisë shpërndau mirënjohj për mjekët në vijat e frontit kundër KOVID-19”.

Nuk do të ishte e diskutueshme nëse në listë do të përfshiheshin edhe mjekët më të përkushtuar në atë lu*ftë dhe të gjithë ata që kaluan repartin infektiv me siguri e dinë se kush janë.

Me gjithë respektin e duhur për të gjithë ata që morën çmime, por është turp për këtë shoqatë mjekësore që midis emrave të mjekëve nuk është Dr. Ilir Demiri, një nga më të përkushtuarit në lu*ftën kundër Covid-19 që nga fillimi i pandemia deri më sot ku çdo ditë është me pacientë!

Kush ka qëndruar në reparti infektiv si une dhe familja ime e dinë mirënse çfarë po flas dhe sigurisht e ndan mll*efin tim turpin e Shoqatës së Mjekëve të Maqedonisë!

Midis therash janë lënë pas dore edhe shumë mjekë të tjerë të përkushtuar 100% të cilët gjithashtu nuk janë në listë. – Unë nuk dua të besoj se kjo është për shkak të përkatësisë etnike të tyre ose ndonjë vendosmërie tjetër.

PS. Në ndërkohë, kuptova se midis atyre që morën mirënjohje janë dy mjekë që nuk kanë hyrë kurrë dhe nuk kishin asnjë kontakt me pacientët me Covid 19 dhe një mjek i cili në fillim të pandemisë shkoi në pushim mjekësor për 8 javë. “Turp”, ka shkruar Zekiri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat