Regjistrohen 824 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 31 pacientë

Maqedonia

Regjistrohen 824 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 31 pacientë

Më: 17 prill 2021 Në ora: 18:41
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.988 testime dhe 824 pacientë kanë rezultuar pozitiv me coronavirus.

Prej rasteve të reja 313 janë nga Shkupi, 75 nga Kumanova, 59 Manastiri, Prilepi 46, Tetovë, Velesi dhe Kavadari 30, Shtipi dhe Strumicë 29, Gostivari 24, Ohri 20, Kërçova 16, Sveti Nikole 15, Gjevgjelia 14, Dellçeva 13, Bogdanci 9, Negotina 8, Struga Koçani, Kriva Pallanka dhe Vinica 7, Resnja dhe Vallandova 6, Radovishi 5, Berova, Pehçeva dhe Makedonska Kamenica 4, Krusheva dhe Kratova 2, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dojrani 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 682 pacientë dhe 31 kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur 12 janë nga Shkupi, nga 3 ka në Kumanovë dhe Ohër, dy në Prilep dhe nga një në Manastir, Vinicë, Gostivar, Dibër, Kavadar, Kratovë, Probishtip, Radovish, Resnjë, Sveti Nikole dhe Tetovë.

Që nga fillim i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 146.733 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 122.121 janë shëruar dhe 4.419 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 20.193.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat