Micevski: Grupi kuvendar i OBRM-PDUKM-së do të marrë pjesë në seancën për paketën e pestë ekonomike

Maqedonia

Micevski: Grupi kuvendar i OBRM-PDUKM-së do të marrë pjesë në seancën për paketën e pestë ekonomike

Më: 17 prill 2021 Në ora: 20:42
Nikolla Micevski

Kryetari i grupit kuvendar të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski tha se deputetët e partisë së tij do të marrin pjesë në seancën e nesërme të 36-të ku do të votohet për masat e Pakos së pestë ekonomike.

Micevski tha se nuk do të marrin pjesë në seancën e 32-të e cila është caktuara para asaj të 36-të.

“Grupi kuvendar i OBRM-PDUKM-së do të jetë nv Kuvend dhe do të merr pjesë në punën e seancës së 36-të. Nëse nuk kanë deputetë, gjithë 44 deputetët e partisë sime do të jenë në seancë plenare. Nuk do të jemi në seancën e 32-të”, tha Micevski.

Ai shtoi se puna e Talat Xhaferit është konstatimi nëse ka kuorum për seancën e 32-të dhe nëse nuk ka duhet të përfundojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat