Ismaili: Nënshkrimi im qëndron për rrëzimin e Qeverisë, të tjerat janë shpifje

Maqedonia

Ismaili: Nënshkrimi im qëndron për rrëzimin e Qeverisë, të tjerat janë shpifje

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 11:00
Hysni Ismaili

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është prononcuar pas disa spekulimeve se ai tërheq nënshkrimin e tij për formimin e shumicës së re për rrëzimin e qeverisjes aktuale.

“E jap këtë prononcim në lidhje me thashethemet që dolën dje nëpër media të ndryshme në lidhje me përcaktimin tim rreth nënshkrimit për shumicen e re parlamentare.

Nënshkrimi im qëndron aty derisa ta konfirmojne ose ta tërheqin organet e partisë, duke nisur prej degës sime, deri te Kryetari, Kryesia Qendrore e Kuvendi Qendror, si organi më i larte i partise sime “Alternativa”.

Këtë vendim e kam marrë si detyrim politik, moral, njerëzor dhe demokratik ndaj votuesve dhe miqve të mi”, ka nënvizuar Hysni Ismaili.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat