Sheqerinska: Zaev gaboi që e ndërlidhi mandatin e tij me rezultatin në zgjedhjet lokale

Maqedonia

Sheqerinska: Zaev gaboi që e ndërlidhi mandatin e tij me rezultatin në zgjedhjet lokale

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 20:47
Radmilla Sheqerinska

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska tha se nuk duhet të përmenden kuadro që do të jenë pjesë e LSDM-së dhe se nuk është e shëndoshë të ketë debate të tilla përmes televizioneve dhe intervistave.

“Këto tema duhet të bisedohen në LSDM, ndërsa unë nuk jam pjesë e udhëheqësisë kështu që kur do të ketë takim nuk do të jem në tryezë”, tha Sheqerinska.

Sipas saj, kryeministri Zaev ka gabuar që e ka ndërlidhur mandatin e tij me rezultatin e zgjedhjeve lokale.

“Mendoj se kryetari i LSDM-së dhe kryeministri gaboi që e ndërlidhi mandatin e tij me rezultatet e zgjedhjeve lokale. Nëse është kështu, atëherë zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen bashkë me zgjedhjet lokale. Edhe kryeministri holandez Rute gjatë vizitës te ne tha se nuk e din edhe vet se sa zgjedhje ka humbur, por është kryeministër me vite”, tha Sheqerinska.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat