Analizat, deklaratat e dëshmitarëve dhe dokumentacioni i autobusit iu dorëzuan prokurorisë së Bullgarisë

Maqedonia

Analizat, deklaratat e dëshmitarëve dhe dokumentacioni i autobusit iu dorëzuan prokurorisë së Bullgarisë

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Prokuroria Publike e Maqedonisë sot i dorëzoi materialet lidhur me hetimin dhe identifikimin e viktimave në aksidentin në Bullgari te Prokuroria e Bullgarisë.

Nga prokuroria thonë se gjatë ditës së sotme është dëgjuar edhe pronari i firmës “Besa Trans”.

Prokurori Publik, Ljubomir Joveski deklaroi se kolegëve bullgarë u janë dorëzuar ADN profilet të familjarëve të viktimave, deklarata të dëshmitarëve, lëndën e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve për licencën për “Besa Trans” dhe dokumentimin e plotë që disponon MPB-ja e Maqedonisë.

“Për nevojat e prokurorisë së Bullgarisë dhe prokurrisë së Maqedonisë, do të vazhdohet edhe me dëgjimin e personave tjerë”, tha Joveski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat