Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit (KRRE), miratoi vendimin, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,27 % në raport me vendimin e datës 22.11.2021.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUPER BS-98 dhe të Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (ЕL-1), ulen për 0,50 denarë/litër, ndërkaq çmimi i shitjes me pakicë i ЕUROSUPER BS (D-Е V) nuk ndryshon.

Nga mesnata benzina për motorë EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 74.50 (denarë/litër), ndërsa EUROSUPER BS– 98 për 76.50 (denarë/litër)

Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) do të shitet për 66.50 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 65.50 (denarë/litër), ndërsa Mazut М-1 SU për 41.543 (denarë/kilogram).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat