Despotovski: Fillojmë me krijimin e ekipit të LSDM-së, na duhen kuadro të ndershme

Maqedonia

Despotovski: Fillojmë me krijimin e ekipit të LSDM-së, na duhen kuadro të ndershme

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:34
Jovan Despotovski

Kandidati për kryetar të LSDM-së, Jovan Despotovski i bën thirrje anëtarësisë dhe qytetarëve që të propozojnë bartësit e ardhshëm të funksioneve në parti, por edhe në shtet.

“Është koha që bashkërisht ta krijojmë ekipin e ri të LSDM-së. I bëj thirrje anëtarëve të LSDM-së, por edhe qytetarëve që të japin propozime se kush duhet të jetë nënkryetar, sekretar i Përgjithshëm dhe nënkryetar në parti. Çfarë cilësi, çfarë karakteri dhe biografi duhet të kenë ata. LSDM-së i nevojiten kuadro të ndershme dhe të suksesshme”, tha Despotvoski.

Ai theksoi se njëra nga themelet e Konceptit 28 është besnikëria ndaj njerëzve dhe jo ndaj liderit.

Kujtojmë se përveç Despotovskit, në garë për kryetar të LSDM-së është edhe Dimitar Kovaçevski dhe Frosina Remenski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat