Për dy dytë me radhë Strumica dhe Tetova jashtëzakonisht të ndotura

Maqedonia

Për dy dytë me radhë Strumica dhe Tetova jashtëzakonisht të ndotura

Më: 5 janar 2022 Në ora: 18:54
Foto ilustrim

Për dy ditë me radhë Strumicë dhe Tetova janë jashtëzakonisht të ndotura.

Në Strumicë më 3 janar janë matur 155.72, ndërsa më 4 janar 222.58 m3.

Sot ajri më i ndotur është në Tetovë, Shkup dhe Kumanovë. Të dhënat nga stacionet matëse të Ministrisë së Mjedisit tregojnë se ajri në Gostivar, Veles, Kavadar, Strumicë, Gjevgjeli dhe Koçan është mesatarisht i ndotur. Disa pjesë të Manastirit dhe Kërçovës janë me ndotje të ulët.

Shkupi është qyteti i 17-të më i ndotur në botë në listën e air visual.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat