Kryeministri bullgar, sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Kryeministri bullgar, sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Më: 18 janar 2022 Në ora: 08:55
Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Petkov në Shkup vjen bashkë me zëvendëskryetarin e Kuvendit Popullor të Republikës së Bullgarisë, Kristian Vigenin, me ministrin për Punë të Jashtme dhe për Transport dhe Lidhje, Teodora Gençovska dhe Nikollaj Sabev.

Në aeroportin e Shkupit delegacionin bullgar do ta pres ministri për Punë të Jashtme, Bujar Osmani, pas çka pritet të filloj edhe pritja solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Petkov do të realizojë takim me kryeministrin e ri të Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski, presidentin Stevo Pendarovski dhe funksionarët tjerë shtetëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat