​LSDM: Nuk do të ketë zgjedhje të reja në Maqedoninë Veriore

Maqedonia

​LSDM: Nuk do të ketë zgjedhje të reja në Maqedoninë Veriore

Më: 19 janar 2022 Në ora: 18:31
​LSDM

LSDM ka reaguar ndaj deklaratës së liderit të VMRO-së, Hristijan Mickoski ku kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Mickoski të ndërpresë me obstruksione, zgjedhje nuk do të ketë. Edhe gjatë festave, Hristijan Mickoski përsëri e tregon destruktivitetin e tij.

Mickoskin e interesojnë vetëm zgjedhje dhe si ta kapë pushtetin, edhe pse qytetarët dhe tërë opinioni është kundër.

Zgjedhje nuk do të ketë, shumica parlamentare është e rritur, është zgjedhur qeveri e re, Mickoski të ndërpresë me obstruksione dhe ta maltretojë opinionin me dëshirat e tij personale”, thanë nga LSDM-ja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat