Përleshje mes fqinjëve në Fushë Tophanë të Shkupit

Maqedonia

Përleshje mes fqinjëve në Fushë Tophanë të Shkupit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 20:09
Ilustrim

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një përleshje e përgjakshme mes fqinjëve në Fushë Tophanë të Shkupit.

Nga MPB njoftojnë se po punohet për zbardhjen e plotë të rastit.

“Me datë 18.01.2022 në ora 22.15 është raportuar se në lagjen Fushë Tophanë, derisa M.S. (47) nga Shkupi ishte në shtëpinë e tij me familjen e tij, ka ardhur fqinji N.I. (46) nga Shkupi dhe ka filluar një debat verbal, i cili ka eskaluar në një konfrontim fizik të ndërsjellë. Pak më vonë N.I. në oborr ka plagosur me mjet të mprehtë S.D. (46), bashkëshorten e M.S., ndërsa vajza e tyre e mitur ia kanë marrë mjetin e mprehtë dhe me të ka sulmuar N.I.”, njofton MPB.

Ata MPB shtojnë se nga zënka janë plagosur S.D. dhe N.I., të cilët për ndihmë mjekësore janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naumi i Ohrit” dhe në Klinikën “Nënë Tereza”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat