Dimitrov: Ditën e dytë pa mua, qasja dhe thelbi u kthye në një taktikë “sallami”

Maqedonia

Dimitrov: Ditën e dytë pa mua, qasja dhe thelbi u kthye në një taktikë “sallami”

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:53
Nikolla Dimitrov

Dje pranuan publikisht se ndryshuan qasjen dhe strategjinë ndaj Bullgarisë, gjë që së pari shkatërron sulmet histerike ndaj meje dhe pretendimet se brenda nuk kishim dallime dhe së dyti ekspozon tentativën për një rrotullim të lirë nga i cili hoqi dorë Sofja, shkruan ish-zv. kryeministri Nikolla Dimitrov në profilin e tij në Facebook.

“Përderisa isha brenda, mbajta qëndrimin tjetër – asgjë nuk është rënë dakord derisa të jenë dakorduar të gjitha çështjet – siç tha dje publikisht pasardhësi im.

Dita e dytë pa mua jashtë afrimit dhe thelbi u shndërrua në një taktikë “sallami”.

Thonë se tani me qasjen e re kemi rezultate menjëherë – Sofja “pranoi” të përdorë emrin e shkurtër, diçka që në vetvete nuk është problemi ynë, por kërkesa e tyre.

Për të pranuar këtë kërkesë të pabazuar, ne i dërguam një notë OKB-së që Sofja e kërkonte prej dy vitesh dhe nuk e kishte marrë, pa bërë asnjë lëshim.
Tani këto ishin rezultatet me qasjen e re…

Kuptohet, askush nuk ka argumentuar ndonjëherë se një qasje e tillë do të funksiononte, por në favor të palës tjetër”, shkruan Dimitrov.

Dimitrov shton se nëse kjo qasje e re zhvillohet dhe arrin kulmin, askush nuk e konteston se zgjidhja është e mundur, e paramendojë se si.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat