Këto janë rregullat për shtetasit e Maqedonisë nëse udhëtojnë për në Greqi

Maqedonia

Këto janë rregullat për shtetasit e Maqedonisë nëse udhëtojnë për në Greqi

Më: 23 janar 2022 Në ora: 14:49
Foto ilustrim

Rregullat për hyrje në Greqi janë vazhduar edhe për dy javë, ndërsa autoritetet greke gjatë hyrjes në Greqi do të kërkojnë PCR ose test rapid, pavarësish nëse jeni vaksinuar ose jo.

Siç raporton MIA, rezultati negativ i PCR testit vlen 72 orë, ndërsa testi rapid 24 orë para arritjes. Bashkërisht me rezultatin kërkohet mbushja e formularit pa dallim nëse jeni vaksinuar, keni qenë të infektuar ose jeni të pavaksinuar.

Nuk ka ndryshime ash për udhëtarët e pavaksinuar nga 16 vende në mesin e të cilave ndodhet edhe Maqedonia e Veriut, që përveç testit negativ para udhëtimit, duhet të kenë test negativ edhe në kufi.

Vendimi i ri pritet të merret pas dy javëve dhe ende nuk dihet nëse masat do të vazhdojnë me të njëjtat rregulla ose do të ndryshojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat