Buçkovski: Për një javë u bë shumë më shumë se sa u bë për një vjet

Maqedonia

Buçkovski: Për një javë u bë shumë më shumë se sa u bë për një vjet

Më: 25 janar 2022 Në ora: 21:26
Vllado Buçkovski

Ish-negociuesi special me Sofjen, Vllado Buçkovski u shpreh se bisedimet e reja mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të çojnë në kthimin e besimit.

Sipas tij, tani duhet të pritet edhe puna mes grupeve të punës.

“Afati ideal i pritjeve të para do të jenë tre muajt e para. Për mua e rëndësishme është çfarë do të përfshihet në grupet e punës. Dy palët janë larg nga njëri tjetri për më shumë se një vjet e gjysmë. Për një javë u bë shumë më shumë se sa për një vjet”, tha Buçkovski.

Ai theksoi se në Bullgari ka opinion kritik që bën analiza reale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat