Kallëzim penal për çiftin nga Dibra që kanë detyruar fëmijë të lypë në Strugë

Maqedonia

Kallëzim penal për çiftin nga Dibra që kanë detyruar fëmijë të lypë në Strugë

Më: 11 mars 2022 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se ka ngritur kallëzim penal kundër R.N dhe M.N, çift Dibra.

Ata dyshohen se kanë kryer veprën penale “tregti me fëmijë” për shkak se kanë detyruar të lypë.

“Sipas denoncimit, fëmija e mitur është detyruar të lypë dhe i është ushtruar dhunë fizike”, thuhet në raportin e policisë.

Ata shtojnë se gjatë ditës, çifti nga Dibra do të dërgohet para gjykatësit në procedurë paraprake

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat