Gjobiten 96 shoferë në Shkup, 17 prej tyre për tejkalim shpejtësie

Maqedonia

Gjobiten 96 shoferë në Shkup, 17 prej tyre për tejkalim shpejtësie

Më: 28 prill 2022 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar 96 dënime prej të cilave 17 janë për tejkalim shpejtësie, 10 për vozitje pa leje, 4 për mosregjistrim të automjeteve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 8 masa për përdorim të telefonit, 5 për kalim në të kuqe dhe 4 për mospërdorim të rripit të sigurisë.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat