Pendarovski nuk do të udhëtojë në Romë, ja kush do ta udhëheq delegacionin e RMV-së

Maqedonia

Pendarovski nuk do të udhëtojë në Romë, ja kush do ta udhëheq delegacionin e RMV-së

Më: 14 maj 2022 Në ora: 18:30
Stevo Pendarovski

Nga kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njoftojnë se presidenti nuk do të udhëtojë në Romë, me rastin e nderimit të iluministëve pansllavë shenjtorët Shën Kirili dhe Metodi.

Nga aty shtuan se delegacioni do të udhëhiqet nga kryeministri Dimitar Kovaçevski.

“Presidenti nuk do të udhëtojë në Romë. Sipas rotacioneve të udhëheqjes shtetërore, që është një praktikë e kahershme, këtë vit delegacioni shtetëror në Vatikan me rastin e nderimit të iluministëve pansllavë shenjtorët Shën.

Kirili dhe Metodi, do të udhëhiqet nga kryeministri Dimitar Kovaçevski”, tha kabineti i Presidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat