Kryetari i KE-së, Charles Michel nesër për vizitë zyrtare në Shkup

Maqedonia

Kryetari i KE-së, Charles Michel nesër për vizitë zyrtare në Shkup

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 19:50
Charles Michel

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel, nesër arrin në qytetin e Shkupit në kuadër të bisedimeve për propozimin francez për kornizën negociuese.

Këtë informacion e kanë konfirmuar për Agjencionin Informativ të Maqedonisë, burime të larta diplomatike të BE-së.

Siç mësohet, qëllimi i vizitës së Michel është të tregojë mbështetjen e BE-së për propozimin francez dhe të konfirmojë përkushtimin e unionit për integrimin e Maqedonisë.

Aktualisht propozimi i modifikuar francez ka përkrahjen e pozitës dhe disa partivë opozitare, e vetmja mbetet partia OBRM-PDUKM e cila që disa ditë radhazi proteston kundër këtij propozimi duke riktheksuar qëndrimin e tyre se për ta propozimi francez është i papranueshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat