Mediat maqedonase ngatërrojnë flamurin e Shqipërisë me atë të UÇK-së

Maqedonia

Mediat maqedonase ngatërrojnë flamurin e Shqipërisë me atë të UÇK-së

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 09:50
Qytetarët kanë dalë kundër propozimit francez për të zgjidhur ngërçin me Bullgarinë

Ndërkohë që në Maqedoninë e Veriut u zhvilluan protesta të dhunshme para parlamentit në Shkup, pasi qytetarët kanë dalë kundër propozimit francez për të zgjidhur ngërçin me Bullgarinë, mediat vendase kanë dalë me fake-news.

Sipas “skopje1.mk” shqiptarët në Maqedoninë e Veriut të cilët mbajnë flamuj të UÇK-së në dorë, po bëjnë një kundër proteste, pasi ata mbështesin propozimin francez.

Në të vërtetë aty ka një protestë, por flamuri që qytetarët mbajnë në duar është ai i Shqipërisë dhe jo i UÇK-së, pasi tashmë prej shumë vitesh UÇK nuk vepron më në Maqedoninë e Veriut.

Por siç shihet dhe në video në protestë përveç flamurit kombëtar të Shqipërisë qëndron edhe flamuri i Maqedonisë së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat