Zjarrfikësit në Kumanovë dhe Likovë kanë ndërhyrë në katër zjarre

Maqedonia

Zjarrfikësit në Kumanovë dhe Likovë kanë ndërhyrë në katër zjarre

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 13:20
Foto ilustrim

Zjarrfikësit e Kumanovës kanë ndërhyrë në katër zjarre në komunat e Kumanovës dhe Likovës, informoi sot Qendra Rajonale për Menaxhimin me Kriza.

Bari i thatë dhe kashtë janë djegur në fshatin Vaksincë të Likovës, zjarrfikësit kanë ndërhyrë dy orë nga ora 19:30 deri në 21:20. Paraprakisht kanë shuar zjarrin edhe në rajonin e Likovës, përgjatë fshatit Hotël deri në fshatin Matejç.

Gjatë ditës, zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në rrugën “Done Bozhinov” në Kumanovë dhe në lagjen “Pero Çiço” pranë repetitorëve të barit të thatë në orët e paradites.

Në të gjitha zjarret ka vepruar nga një ekip me një automjet zjarrfikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat