Arrestohet një person në Shkup, kërkohej me fletarrest

Maqedonia

Arrestohet një person në Shkup, kërkohej me fletarrest

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Më 13.08.2022, në ora 22:30 në zonën e Karposhit, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në kuadër të SPB Shkup e kanë arrestuar S.I.(30) nga Shkupi.

Ndaj tij është lëshuar fletarrest qendror, me të cilën është kërkuar për vuajtjen e masës së paraburgimit për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe vendosje e paautorizuar në treg e lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorë”, të parashikuara dhe të dënueshme sipas nenit 215 paragrafi 1 i Kodit Penal.

Personi do të dërgohet në burg për shlyerjen e masës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat