Kovaçevski: Investimi shumëmilionësh dhe vetura elektrike “E-Go” është angazhimi ynë për gjeneratat e ardhshme

Maqedonia

Kovaçevski: Investimi shumëmilionësh dhe vetura elektrike “E-Go” është angazhimi ynë për gjeneratat e ardhshme

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 12:00
Dimitar Kovaçevski

Investimi miliona dollarësh dhe makina elektrike “E-Go” që do të prodhohet në TIDZ në Tetovë është aksioni ynë për gjeneratat e ardhshme, tha kryeministri i RSM-së, Dimitar Kovaçevski.

“Kjo është e ardhmja, si e industrisë, ashtu edhe e mbrojtjes së mjedisit. Por kjo është edhe e ardhmja e arsimit.

Investime të tilla, fabrika të tilla, ndryshojnë arsimin në vend, japin vlerë ekonomike dhe zhvillim teknologjik që do të ndryshojë jetën në komunitetin lokal”, shton ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat