Provokim i ri nga Bullgaria, vendoset flamur bullgar në monumentin e Goce Dellçeviit

Maqedonia

Provokim i ri nga Bullgaria, vendoset flamur bullgar në monumentin e Goce Dellçeviit

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 19:36
Foto ilustrim

Anëtarët e fondacionit bullgar “Maqedonia” vendosën flamur bullgar në monumentin e Goce Dellçevit në parkun e qytetit në Shkup, njoftoi fondacioni në rrjetet sociale.

Anëtarët e fondacionit, me këtë gjest u mburrën se e kanë pastruar monumentin. Kryetari i kësaj organizate është Viktor Stojanov, i cili në videon e fundit në postuar në Facebook u mburr se tashmë kanë mbi 100 aktivistë dhe u bëri thirrje të tjerëve që të bashkohen.

Fondacioni është i njohur në opinion për lëvizje që interpretohen si provokime.

Ai njoftoi gjithashtu se këto ditë në Maqedoni do të mbërrijnë “njerëz që do të përhapin kauzën e tyre”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat