Ushtria e Maqedonisë feston 30 vjetorin, organizon qitje artilerike

Maqedonia

Ushtria e Maqedonisë feston 30 vjetorin, organizon qitje artilerike

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Në ora 19:00 në kazermën “Ilinden” në Shkup, një njësi e batalionit artilerik të Ushtrisë do të zhvillojë qitje nderi artilerie me shkrepje të 10 togave nga 6 topa.

Aktiviteti i nderit është pjesë e aktiviteteve që po zhvillohen me rastin e 30 vjetorit të krijimit të Ushtrisë së Maqedonisë.

Paraprakisht nga ora 17:00 deri në orën 18:00 do të kryhet një gjuajtje testuese e artilerisë me një gjuajtje nga 6 artileri, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat