Nuk ka pritje në vendkalimet kufitare të Maqedonisë, qarkullimi zhvillohet pa probleme

Maqedonia

Nuk ka pritje në vendkalimet kufitare të Maqedonisë, qarkullimi zhvillohet pa probleme

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 08:39
Foto ilustrim

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme dhe në rrugë të thata.

Intensiteti i qarkullimit në rrugët shtetërore jashtë zonave urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

AMSM rekomandon rregullim të shpejtësisë së lëvizjes, respektim të sinjalistikës në komunikacion dhe menaxhim të kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët nëpër lugina, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut.

Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat