Maqedoni, janë gjobitur 150 shoferë të dehur

Maqedonia

Maqedoni, janë gjobitur 150 shoferë të dehur

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 19:23
Foto ilustrim

Mbrëmjen e kaluar (24/25.09.2022) në periudhën prej orës 22:00 deri në orën 04:00 është zbatuar aksion i përforcuar kontrolli për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonia e Veriut.

Nga MPB thonë se janë dënuar 150 drejtues automjetesh, prej tyre, 36 në territorin e SPB Tetovë, 20 në territorin e SPB Shkup, etj.

“Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat