Jovanovski: Nëse propozimi nuk pranohet, të hënën do të bllokohen kryqëzimet kryesore

Maqedonia

Jovanovski: Nëse propozimi nuk pranohet, të hënën do të bllokohen kryqëzimet kryesore

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:28
Lenin Jovanovski

Siç e dini sot, transportuesit privatë hoqën dorë nga bllokimi i qytetit për shkak të kërkesave të qytetarëve, por edhe për lutjet për të pasur një fluks lëvizjesh për qytetarët. Siç e shihni, gjithçka është e kalueshme, por ne jemi këtu që kryetari të shohë se sa jemi. Këtë sot e ka theksuar Lenin Jovanovski, drejtori i “Sloboda Prevoz”.

Ai theksoi se pas takimit ndërmjet transportuesve privatë janë pajtuar që duan të takohen me qytetarët, por ende nuk ka marrëveshje me kryetaren e Qytetit të Shkupit.

“Meqenëse kryetarja nuk i priti për të dëgjuar transportuesit, le të themi që ne nuk jemi këtu për të ushtruar presion, ne duam të themi përmes mediave se jemi këtu për të thënë që edhe ne duam ta kapërcejmë këtë situatë sa më shpejt.

Pra, ne duam të takojmë edhe qytetarët dhe duam të theksojmë se kompanitë private janë të gatshme të fillojnë punën sapo të shlyhet borxhi, të paktën një pjesë e borxhit, për të tejkaluar situatën.

Ne shohim që përmes këshillit ka stimuj të ndryshëm për NTP-në, tani ka fonde shtesë për ndërmarrjet e tjera publike. Transportuesit privatë kryejnë një veprimtari publike dhe për ta kryer u nevojiten mjetet”, theksoi Jovanovski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat