Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot zgjedh kryetarin i ri

Maqedonia

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot zgjedh kryetarin i ri

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 10:45
Foto ilustrim

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) sot do të mbajë mbledhjen e rregullt vjetore zgjedhore në të cilën do të zgjidhet kryetari i ri, si dhe anëtarët e Bordit Drejtues, Këshillit Mbikëqyrës dhe Gjykatës së Nderit.

Për pozitën e kryetarit të SHGM-së, përveç presidentit aktual Mlladen Çadikovski (TV 24), kandidatura kanë paraqitur edhe Marjan Nikolovski (Sitel) dhe Filjana Koka (MTV).

Janë 24 kandidatë për anëtarë të Bordit Drejtues, nëntë për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës dhe 11 për anëtarë të Këshillit të Nderit.

SHGM është shoqatë e gazetarëve profesionistë e themeluar më 17 shkurt 1946 në Shkup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat