OBRM-PDUKM: ASH-ja të mos luajë partnerin e BDI-së, por të tregojë se çfarë u bë me shtëpitë e Taravarit dhe Mexhitit

Maqedonia

OBRM-PDUKM: ASH-ja të mos luajë partnerin e BDI-së, por të tregojë se çfarë u bë me shtëpitë e Taravarit dhe Mexhitit

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 21:34
Foto ilustrim

Pasi Aleanca për Shqiptarët reagoi sot për fotografinë e publikuar nga lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski me ish-ministren e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulovska, reagoi edhe OBRM-PDUKM.

Në një reagim, OBRM-PDKUM tha se ASH ka hyrë në qeveri për motive për të shpëtuar krimin e Kovaçevskit dhe Ahmetit.

“Edhe pse Aleanca për Shqiptarët Shqiptarët është aq e parëndësishme sa bora e vitit të kaluar, duke humbur plotësisht identitetin dhe duke u shkrirë në BDI dhe duke u bërë si partneri i tyre “sparring”, ne vetëm do të pyesim se çfarë është rasti me dy shtëpitë, njëra e Arben Taravarit, tjetra e ministrit Fatmir Mexhiti, ku i dhanë me çmim të volitshëm, nga deputeti i BDI-së Jahoski, kush është pronar i Pucko Petrolit?

E vërteta është se Aleanca për Shqiptarët ka hyrë në qeveri për motive biznesi dhe për të shpëtuar krimin e Kovaçevskit dhe Ahmetit”, thonë nga OBRM-PDUKM.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat