Stevço Jakimovski kandidat për president të Maqedonisë

Maqedonia

Stevço Jakimovski kandidat për president të Maqedonisë

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 21:47
Stevço Jakimovski

Kryetari aktual i komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, do të jetë kandidat për president të Maqedonisë, me propozim të partisë së tij, OQM.

OQM vendosi të më propozojë mua për kandidat për president të Maqedonisë”, tha Jakimovski.

Siç shtoi ai, eksperienca, flokët e bardha, rezultatet, vitet, si dhe qëndrimet gjithmonë të qarta politike që ai shprehte, u dhanë të drejtë kolegëve të tij ta propozonin për këtë post më të rëndësishëm për shtetin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat