Aksidenti në rrugën Gradsko – Veles, normalizohet komunikacioni

Maqedonia

Aksidenti në rrugën Gradsko – Veles, normalizohet komunikacioni

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 21:13
Foto ilustrim

Është normalizuar komunikacioni në rrugën Gradsko-Veles, i cili ishte ndërprerë për shkak të një aksidenti trafiku.

Intensiteti i trafikut në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon rregullim të shpejtësisë së lëvizjes, respektim të sinjalistikës në komunikacion dhe menaxhim të kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët nëpër lugina, lugina lumore dhe gryka, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut.

Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat