Anulohet gara e supersllallomit të madh

Skijim

Anulohet gara e supersllallomit të madh

Nga: K.Goca Më: 5 dhjetor 2020 Në ora: 15:28
Anulohet gara e supersllallomit të madh

Anulohet gara e supersllallomit të madh e Kupës së Botës në konkurrencën e femrave, që ishte parapa sot të zhvillohet në Qendrën e Skive në St. Moritz të Zvicrës.

“Bora dhe era e fortë në St. Moritz detyruan organizatorët që të anulojnë garën”, - njoftoi Federata Ndërkombëtare e Skijimit.

Megjithatë gara është në program nesër dhe organizatorët shpresojnë që të jetë e mundur të zhvillohet ajo, nëse moti do të jetë më i mirë. 

Pas katër garash këtë sezon, skiatorja Petra Vlhova e Sllovakisë është e para në renditjen e përgjithshme me 360 pikë të mbledhura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat