Martohet motra e madhe e familjes Kardashian – Kourtney dhe Travis Barker kurorëzohen në Santa Barbara

Bota e Yjeve

Martohet motra e madhe e familjes Kardashian – Kourtney dhe Travis Barker kurorëzohen në Santa Barbara

Më: 16 maj 2022 Në ora: 14:10
Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker janë martuar ligjërisht në gjykatën në qendër të qytetit në Santa Barbara, Kaliforni, vetëm një muaj pasi mbajtën një ceremoni private martese në Las Vegas pa licencë martese.

Dy zogjtë e dashuruar, të cilët u fejuan në tetor të vitit 2021, shkëmbyen premtime me një numër të vogël të të dashurve dhe truprojat e tyre, duke përfshirë gjyshen e saj nga nëna Mary Jo ‘MJ’ Campbell dhe babain e Barker, Randy, të dielën.

Pasi u kurorëzuan, 42-vjeçarja dhe bateristi, 46 vjeç, u panë duke u larguar me një kabriolet të zi të cilësisë së mirë me një tabelë ku shkruhej ‘të sapo i martuar’, të varur nga parakolpi, shkruan DailyMail.

Image
Kourtney Kardashian/Instagram

Për ditën e saj të madhe, nëna e tre fëmijëve u pa e veshur me një fustan të bardhë të shkurtër me një dekolte të zhytur dhe një duvak mbi flokët e saj të errëta, të cilat u lanë në valë të lirshme për këtë rast.

Image
Kourtney Kardashian/Instagram

“Ata duhej të martoheshin ligjërisht së pari përpara dasmës së tyre të madhe italiane, e cila do të ndodhë shumë shpejt”, tha një burim për Revistën People. “Të gjitha detajet janë vendosur dhe e gjithë familja, duke përfshirë të gjithë fëmijët, janë shumë të emocionuar”.

Muzikanti zgjodhi një kostum klasik, tërësisht të zi për kurorëzimin, vetëm një muaj pas ceremonisë joligjore të orës 2 të mëngjesit me motrën më të madhe të familjes Kardashian.

Image
Kourtney Kardashian/Instagram

Më pas, çifti u pa duke festuar me gjyshen e Kourtneyt në një restorant në Montecito, ku ylli e aksesoi pamjen e saj me një çantë të vogël të zezë me thekë.

Image
Kourtney Kardashian/Instagram

Kourtney e zbukuroi më tej pamjen e saj të dasmës me një varëse të trashë në formë kryqi me material ari rreth qafës së saj.

Çuditërisht, as motrat e famshme të Kourtneyt dhe as fëmijët e saj nuk u panë në ceremoninë e dasmës apo festën më pas.

Të njohur për dashurinë e tyre, ylli dhe bashkëshorti i saj mbanin të veshur këpucë të koordinuara për ditën e tyre të madhe. Ndërsa ajo zgjodhi një palë pompa kadife, Travis iu përshtat duke veshur këpucë të modës “Rockabilly” për meshkuj në të njëjtën ngjyrë.

Në kohën e martesës së saj të mëparshme në Vegas, Kourtney u lajmërua në Instagram për të ndarë me fansat një galeri fotografish nga dasma, ndërsa tha se disa pije çuan në dasmën e improvizuar në Sin City.

“Një herë e një kohë në një vend të largët, të largët (Las Vegas) në orën 2 të mëngjesit, pas një nate epike dhe pak tekilës, një mbretëreshë dhe mbreti i saj i pashëm dolën dhe u martuan (pa licencë)”, shkroi Kourtney.

Ajo gjithashtu konfirmoi se nuk ishte një ceremoni e vërtetë ligjore pasi ata nuk kishin një licencë martese, por do t’i ndihmonte ata për martesën e tyre aktuale pasi ajo shkroi “Praktika e bën të përsosur”.

Postimi i Kourtney në rrjetet sociale u prit me shumë gëzim nga familja dhe miqtë e saj të famshëm, përveç ndjekësve të saj besnikë, pasi shumë komentuan në postim duke dërguar dashurinë dhe urimet e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat