Dua Lipa vazhdon turneun “Future Nostalgia” me koncertin e radhës në Amsterdam

Bota e Yjeve

Dua Lipa vazhdon turneun “Future Nostalgia” me koncertin e radhës në Amsterdam

Më: 18 maj 2022 Në ora: 12:21
Dua Lipa

Ajo është mbi tre muaj në turneun e saj të shumëpritur “Future Nostalgia”, i cili u shty disa herë për shkak të pandemisë COVID-19.

Dhe të martën në mbrëmje (17 maj), Dua Lipa argëtoi fansat e saj holandezë për natën e dytë me në Ziggo Dome të Amsterdamit, ku u ngjit në skenë me një kostume rozë të mrekullueshme.

Këngëtarja e muzikës pop, 26 vjeçe performoi një varg hitesh të saj, duke përfshirë “New Rules”, “Levitating” dhe bashkëpunimin e saj me Calvin Harris,”One Kiss”.

Image
Dua Lipa

Veshja e Duas u plotësua me doreza të ngjashme, të cilat i vinin deri te parakrahët dhe ajo mahnitëse në skenë me veshjen që e përshtati me çizmet e saj me taka po ashtu rozë, shkruan DailyMail.

Image
Dua Lipa

Sikur veshja e saj të mos binte mjaftueshëm në sy, fituesja gjashtë herë e çmimit “Brit” shtoi një makijazh të theksuar me nuanca blu.

Ajo lejoi që flokët e saj të zi të ishin në formë valëzimi dhe i la të lira mbi supe, gjë që ishte pamja perfekte kur ajo u përfshi nga dy kërcimtarë.

Image
Dua Lipa

Koncerti vjen pasi Dua Lipa kanalizoi Harry Styles, teksa ajo rikrijoi videon e tij në prapaskenë, e cila tregonte yllin e popit duke u përqafuar me një fëmijë teksa ai filmonte videoklipin e tij muzikor për “As It Was”.

Krijuesja e hiteve shqiptaro-britanike ka postuar në llogarinë e saj në Instagram për të ndarë një sërë fotosh të adhurueshme të saj me fëmijën e kushërirës së saj Deja Duraku.

Ylli shihet teksa ngriti fëmijën mbi supet e saj në një lëvizje që të kujton klipin tashmë viral të ish-krijuesit të “One Direction”.

Ajo postoi për 83.1 milionë ndjekësit e saj me mbishkrimin: ‘Jam kthyer me mikun tim të vogël në detyrat e teze’.

Image
Dua Lipa

Dua dukej në elementin e saj teksa kishte përqafuar kushërirën e saj të vogël duke ndarë disa ‘selfies’ simpatike.

Ajo e mbajti fëmijën me dashuri, duke luajtur rolin e tezes, duke e lëvizur nga njëra anë në tjetrën në një fushë tenisi në kryeqytetin holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat