​“Falemnderit Zot”- thotë Jurgen Klopp për lojtarët e Liverpoolit

Futboll

​“Falemnderit Zot”- thotë Jurgen Klopp për lojtarët e Liverpoolit

Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 16:35
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp është mirënjohës që ka të rinj cilësorë për t’u ftuar ndërsa Liverpooli vazhdon orarin e tyre të stërmbushur me ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Midtjylland.

Liverpool tashmë është siguruar që të jetë fitues i Grupit D para se të udhëtojë në Danimarkë për t'u përballur me ekipin që do të përfundojë në fund të këtij grupi të Mërkurën.

Kjo është hera e tretë që “The Reds” përfundojnë në krye të grupit të tyre të Champions League në katër sezonet e fundit, megjithëse fitorja këtu do të thoshte se ata kishin fituar pesë ndeshje në të njëjtën fazë të grupeve për herë të parë.

"Theshtë hera e parë që nuk na duhet një rezultat në ndeshjen finale," tha Klopp. "Ne duhet të marrim parasysh situatën e përgjithshme, por ne jemi Liverpooli dhe duam ta fitojmë ndeshjen.”

"Skuadra jonë është tashmë shumë e re, pesë ose gjashtë lojtarë në të gjithë sezonin deri më tani. Po, ata [të rinjtë] do të udhëtojnë dhe pastaj ne marrim vendime. Ne kemi një seancë më vonë. Kam disa orë për të marrë vendime. Të gjithë ata do të luajnë një rol në mendimin tim.”

"Pa ata, ne do të humbnim. Vitor Matos [trajneri elitar i zhvillimit të Liverpool] dhe Pep Lijnders [ndihmësi i Klopp] janë vërtet afër me atë grup dhe ata ishin të përgatitur mirë. Prandaj, ne mund t'i përdorim ato.”

"Ne kishim disa probleme me dëmtimet, kjo është e qartë. Ne kemi humbur lojtarë të klasit të lartë, por kur një derë mbyllet hapet një tjetër, por ju keni nevojë për të rinjtë e duhur për t'i përdorur.”

"Dhe si e bënë djemtë ... Rhys [Ëilliams] i jashtëzakonshëm, Neco [Ëilliams] luajti dy ndeshje të mira me radhë. Curtis [Jones] luan siç ka luajtur për 10 vjet. Caoimhin [Kelleher] - është një shans i madh për të - kështu që falënderoj Zotin për këta djem.”, tha në fund Jurgen Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat