Mësohen datat se kur do të zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

Futboll

Mësohen datat se kur do të zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 13:17
Foto Ilustrim

Tashmë është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e parë të eliminimit direkt për sezonin 2020/21.

Ndeshja më derbi është ajo mes PSG-së dhe Barcelonës, por nuk duhet lënë anash as Atletico Madrid dhe Chelsea.

Tjerat janë: Borussia Mönchengladbach-Manchester City, Lazio-Bayern Munich, Red Bull Salzburg-Liverpool, Porto-Juventus, Sevilla-BVB dhe Atalanta-Real Madrid.

Ndeshjet e parë janë paraparë me 16/17 dhe 23/24 shkurt 2021, ndërsa ndeshjet e dyta me 9/10 dhe 16/17 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat