Kumbulla zëvendësues, Roma shënon edhe një fitore

Futboll

Kumbulla zëvendësues, Roma shënon edhe një fitore

Nga: K.G. Më: 6 janar 2021 Në ora: 16:48
Kumbulla zëvendësues, Roma shënon edhe një fitore

Skuadra e Romës kthehet me tre pikë të mëdha nga Crotone. 

Romakët shënojnë fitore me rezultat 3:1 ndaj Crotones, në takimin e javës së 16-të të Serie A në futboll.

Mayoral (8' e 29'), Mkhitaryan (35') realizojnë për Romën dhe Golemic (71') për Crotonen. 

Reprezentuesi i Shqipërisë, Marash Kumbulla, u paraqit nga minuta e 63-të për romakët, duke iu gëzuar fitores së radhës.

Roma zë pozitën e tretë me 33 pikë, ndërsa Crotone është në fund me 9 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat