Manchester City mposht bindshëm Crystal Palace, ngritët në pozitën e dytë

Futboll

Manchester City mposht bindshëm Crystal Palace, ngritët në pozitën e dytë

Më: 17 janar 2021 Në ora: 22:39
Foto

Manchester City ka vazhduar me serinë pozitive duke mposhtur me rezultat bindës 4 – 0 Crystal Palace.

“Qytetarët” dukshëm ishin më të mirë nga minuta e parë dhe pavarësisht mungesave, arkëtuan pikët e plota.

Ishte John Stones që pas super asistimit të De Bruyne zhbllokoi shifrat (26′), rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Ilkay Gundogan dyfishojë rezultatin me një super goditje (56′).

Kurse, golin e tretë e shënoi prapë Stones (68′), derisa fitoren e vulosi Raheem Sterling (88′).

Me këtë fitore, City ngritët në pozitën e dytë me 35 pikë, dy më pak se lideri United, por ka edhe një ndeshje me pak të zhvilluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat