Conte: Ne nuk duhet të mendojmë për Milanin, por për vete

Futboll

Conte: Ne nuk duhet të mendojmë për Milanin, por për vete

Më: 24 janar 2021 Në ora: 06:57
Antonio Conte

Interi nuk ka arritur ta shfrytëzojë dështimin e Milanit.

Përderisa kuqezinjtë u mposhtën nga Atalanta në “San Siro”, Interi luajti baras pa gola në udhëtim te Udinese.

Pas ndeshjes, trajneri i zikaltërve, Antonio Conte, që edhe u përjashtua me të kuq, tha se ai dhe skuadra e tij duhet të mendojnë vetëm për vete, e jo për Milanin.

“Nuk isha i kënaqur me vendimet e gjyqtarëve në lojën shtesë. Ai më ndëshkoi me të kuq. Duhej ta respektoja atë vendim, ani pse nuk më pëlqenin. Gjithsesi, nuk ia dolëm të fitonim. Sa i përket dështimit të Milanit, është diçka që nuk mendoj shumë. Ne duhet të shikojmë vetëm ndeshjet tona”, tha ndër të tjera Conte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat