Roma pranë marrëveshjes me një super trajner

Futboll

Roma pranë marrëveshjes me një super trajner

Më: 26 janar 2021 Në ora: 18:08
Roma pranë marrëveshjes me një super trajner

Skuadra e AS Roma mund të bëhet me super trajner gjatë këtyre ditëve.

E ardhmja e Paulo Fonseca-s është e pasigurt, sipas raporteve të shumta në Itali, dhe Massimiliano Allegri është përmendur si zëvendësuesi i tij i mundshëm.

‘Corriere’ pretendon se Allegri ka filluar të interesohet për t’i marrë shërbimet e Romës.

Ish-trajneri i Juventusit ishte duke pritur një ofertë nga Premierliga, nga klubi i Chelseat – por këta të fundit janë afër zyrtarizmit të trajnerit gjerman, Thomas Tuchel.

Roma gjatë këtij sezoni ka grumbulluar 37 pikë në 19 ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat