Sahiti bën heroin dhe fundos Lokomotivën e shqiptarëve

Futboll

Sahiti bën heroin dhe fundos Lokomotivën e shqiptarëve

Më: 26 janar 2021 Në ora: 18:12
Sahiti bën heroin dhe fundos Lokomotivën e shqiptarëve

Fantastik Emir Sahiti. Futbollisti i Shpresave, që aktivizohet në kampionatin kroat me skuadrën e Sibenik, ka arritur të realizojë dopietë në pjesën e parë në përballjen ndaj Lokomotivës së Zagrebit, ku militojnë një numër i konsiderueshëm lojtarësh shqiptarë.

Sahiti zhbllokoi fillimisht sfidën në minutën e 27-të, duke kaluar në avantazh Sibenikun në transfertë, ndërkohë që në të 44-tën, ngriti shifrat në 0-2. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Për sa i përket futbollistëve shqiptarë, Çokaj është aktivizuar titullar te Lokomotiva, ndërkohë që Kallaku dhe Maliqi ngrohin stolin.

Në 16 ndeshje të zhvilluara, Lokomotiva e Zagrebit ka arritur tëm sigurojë vetëm 12 pikë, duke u pozicionuar në vendin e fundit. Ndërkohë Shibeniku, me fitoren e sotme do të ngjitej në kuotën e 16 pikëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat