Rikthehet frika shtyrjes së ndeshjeve

Futboll

Rikthehet frika shtyrjes së ndeshjeve

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 14:51
Rikthehet frika shtyrjes së ndeshjeve

Masat anti-COVID mund të bëhen sërish problem për zhvillimin e ndeshjeve të kompeticioneve të klubeve europiane. Britania e Madhe ka vendosur që deri në 17 shkurt të pezullohen fluturimet hyrëse-dalëse.

Dhe një sfidë që rrezikohet të shtyhet është Lajpcig-Liverpul, e vlefshem për raundin e 1/8-ave të Ligës së Kampioneve.

Ky takim është planifikuar të zhvillohet në datën 16 shkurt në Gjermani. Nëse nuk do të ketë ndryshime në axhendë, sfida munë në stadium neutral me një përballje.

Gjithçka do të qartësohet në ditët e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat