Ajax rrëzon skuadrën franceze

Futboll

Ajax rrëzon skuadrën franceze

Nga: K.G. Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 21:02
Ajax rrëzon skuadrën franceze

Skuadra e mirënjohur holandeze, Ajax nga Amsterdami, si në ndeshjen e parë po ashtu edhe të kthimit në Amsterdam, ka triumfuar me rezultat identik  2:1 ndaj Lilles nga Franca.

Për Ajax-in shënuan Klaassen (15'), Neres (88') dhe për Lillen realizoi Jazici (78'-nga penalltia).

Ajax me rezultat të përgjithshëm 4:2 kualifikohet në të tetën e finales së Europa League.  

Ajax synon që ta shkojë deri në finalen e madhe, ndërsa Lille me gjithë angazhimin doli e mposhtur nga stadiumi “Johan Cruijff Arena”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat