Napoli fiton në Genoa, Muriqi 22 minuta në fitore

Futboll

Napoli fiton në Genoa, Muriqi 22 minuta në fitore

Nga: K.G. Më: 11 prill 2021 Në ora: 17:03
Napoli fiton në Genoa, Muriqi 22 minuta në fitore

Napoli fiton në Genoa me rezultat 2:0 ndaj Sampdorisë, në takimin e javës së 30-të në Serie A. 
Golat i shënuan Ruiz (35') e Osimhen (87'). 

Napolitanët zënë vendin e 4-të me 59 pikë dhe Sampdoria është e dhjeta me 36 sosh.

Futbollisti Vedat Muriqi u paraqit nga minuta e 68-të për Lazion e cila fitoi në çastet e fundit në Veronë me rezultat 1:0. 
Milinkoviq-Saviq realizoi në minutën e 90+2. 

Lazio është në vend të gjashtë me 55 pikë dhe Verona e 8-ta me 41 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat