UEFA mesazh Villarrealit

Futboll

UEFA mesazh Villarrealit

Më: 16 prill 2021 Në ora: 11:28
UEFA mesazh Villarrealit

Manchester United, Arsenal, Roma dhe Villarreal janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje në Ligën e Evropës.

Villarreal do të përballet me Arsenalin në gjysmëfinale të kësaj gare.

Pritet një ndeshje jashtëzakonisht interesante për më tepër që trajneri spanjoll Unai Emery rikthehet të luajë kundër ish skuadrës së tij.

UEFA ka paralajmëruar spanjollët me një super gol të Granit Xhakës që e kishte shënuar pikërisht kudër tyre.

Në vitin 2014, sa ishte pjesë e Borussia Monchengladbach, Xhaka kishte shënuar në shtëpinë e Villarrealit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat