Locatelli nuk është më premtimi i hidhur

Futboll

Locatelli nuk është më premtimi i hidhur

Më: 15 maj 2021 Në ora: 12:32
Locatelli nuk është më premtimi i hidhur

Ai është një nga yjet më të ndritshëm të Sassuolos së De Zerbi dhe Italisë së Roberto Mancini, me të cilin po përgatitet të marrë pjesë në Kampionatin Evropian:

Manuel Locatelli nuk është më premtimi i hidhur i ditëve të Milanit, i cili nuk kishte durimin ta priste, dhe tani sirenat e klubeve të larta evropiane po kumbojnë me të madhe për të.

Një përvojë përtej kufijve italianë është pjesë e planeve të mesfushorit i cili, i intervistuar nga ‘L’Equipe’, tha se ishte shumë i hipnotizuar nga perspektiva e ndryshimit të vendit dhe nga vetë tërheqja e PSG, në të cilën është zhvilluar një koloni e vërtetë italianësh.

“Unë jam i hapur për një aventurë jashtë vendit, disa trena nuk kalojnë dy herë. Duke parë Verratti, Kean dhe Florenzi në ato nivele më bën të dua PSG, pasi është një klub i lartë.

Të mos harrojmë që aty luajnë Neymar dhe Mbappé të cilët besoj se janë ndër pesë lojtarët më të mirë në botë. Parisi është gjithashtu një qytet shumë i bukur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat