Projektohet shkëmbimi mes Manchester Cityt dhe Atletico Madridit

Futboll

Projektohet shkëmbimi mes Manchester Cityt dhe Atletico Madridit

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 13:01
Projektohet shkëmbimi mes Manchester Cityt dhe Atletico Madridit

Manchester City do të tentojë ta transferojë Joao Felixitin gjatë afatit kalimtar të verës, në rast se dështojnë ta transferojnë Harry Kanen ose Erling Haalandin.

“Eurosport” shkruan se pjesë e marrëveshjes mund të jetë edhe portugezi i Cityt, Bernardo Silva.

Bernardo Silva / Manchester City.

Në vitin 2019, Felix u transferua tek Atletico Madridi nga Benfica për 127 milionë euro.

21-vjeçari deri më tani ka shënuar 19 gola dhe 9 asistime në 76 paraqitje.

Ndryshe, sulmuesi portugez ka kontratë të vlefshme me klubin spanjoll deri më 30 qershor 2026.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat