Ishte pranë Milanit por fati u kryqëzua

Futboll

Ishte pranë Milanit por fati u kryqëzua

Më: 21 korrik 2021 Në ora: 19:04
Ishte pranë Milanit por fati u kryqëzua

Matias Vina është praktikisht tashmë një lojtar i Romës. Mbrojtësi i majtë do të arrijë nga Palmeiras në këto orë për 11 milion euro plus 3 bonuse duke nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare me klubin verdhekuq.

Ardhja e tij është planifikuar për nesër për të kryer ekzaminime mjekësore dhe menjëherë të vihet në dispozicion të Josè Mourinho.

Fjalët e tij të para si romanist erdhën nga Brazili: “Për mua është një ëndërr që po realizohet.

Roma është një klub i madh. Do të jetë një nder të stërvitem nga Mourinho”.

Në të shkuarën Vina ishte pranë Milanit, por nuk u bë gjë, teksa më pas Milani mori Theo Hernandez, duke fituar bastin për vetëm 20 mln euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat